| درجه | قطب راست، قطب کششی، نوبت قطب |
|---|---|
| مناسب برای | توزیع برق |
| شکل | کنویید، چندپرمیدال، columniform، چند ضلعی یا مخروطی |
| استاندارد جوشکاری | AWS D1.1 |
| تحمل | + / -2٪ |
| نام | قطب استیل گالوانیزه 9 متر 10 متر آفریقایی با ضخامت 2.75mm-3mm |
|---|---|
| طرح | قطب استیل گالوانیزه 9 متر 10 متر آفریقایی با ضخامت 2.75mm-3mm |
| ارتفاع | 9 متر 10 متر |
| ضخامت | 2.75-4 |
| بار طراحی | 200 400 650 800dan |
| نام | 90FT فلنج نوع 3 قطب فولادی قطب گالوانیزه قطب با قیر |
|---|---|
| طرح | فلنج 90FT نوع 3 Segements |
| ارتفاع | 90FT |
| ضخامت | 6 میلی متر 8 میلی متر |
| بار طراحی | 2500dan |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 sides |
| Minimum yield strength | 345 mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN or more |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 11.8 m |
|---|---|
| Usage | electrical power tower |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm wall thickness |
| Product Name | Steel Power Electric Poles |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Surface treatment | galvanization painting |
| Design | Customized |
| Standard | ISO |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Shape | conoid, multi-pyramidal, columniform, polygonal or conical |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| tolerance | +/-2% |
| Package | Naked Package |
|---|---|
| Burial Length | 2000mm under the ground |
| Minimum yield strength | 450 mpa |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| material | Q345 |
| Delivery | 20-30 days |
| Supply Ability | 2000pcs per week |
| نام تجاری | MilkyWay |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Joint of the poles | insert mode, innerflange mode, face to face joint mode |
| Suit For | electricity distribution |
| Safety Factor | 1.0-2.0 |
| Surface treatment | hot dip galvanization |