| Product Name | Steel Electric Power Poles |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Length | Within 14m once forming without slip joint |
| Shape | Octagonal, Polygonal or Tapered round |
| Wind load resistance | 30m/S |
| مواد | S355JR |
|---|---|
| کاربرد | توزیع برق |
| ضخامت | 2.5-10 میلی متر |
| شکل | چند ضلعی |
| گالوانیزه | ASTM A123 ، میانگین Coationg کمتر از 85um نیست |
| type | 33kv transmission line Electrical Power Pole for steel pole tower |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| type | Electric lattice masts steel pole for asia countries power transmission angle tubular tower |
|---|---|
| color | silver |
| certificate | ISO BV |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization standard | ASTM A 123 |
| Color | Silver |
| Maintain | Easy maintain |
| Product Name | Electric Telescoping Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Shape | Octagonal, Polygonal or Tapered round |
| Wind load resistance | 160Km/h |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Style | galvanization |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| مواد | S355JR |
|---|---|
| کاربرد | توزیع برق |
| ضخامت | 2.5-10 میلی متر |
| شکل | چند ضلعی |
| گالوانیزه | ASTM A123 ، میانگین Coationg کمتر از 85um نیست |
| مواد | S355JR |
|---|---|
| کاربرد | توزیع برق |
| ضخامت | 2.5-10 میلی متر |
| شکل | چند ضلعی |
| گالوانیزه کردن | ASTM A123، میانگین پوشش کمتر از 85 میلیمتر نیست |
| نام محصول | قطب های فولادی 10KV با ظرفیت تحمل بالا برای اتصال پایانی در سمت ولتاژ بالا ترانسفورماتور |
|---|---|
| مواد | Q235 Q345 GR65 SS400 |
| حداقل قدرت تسلیم | 345 مگاپاسکال |
| حداقل مقاومت کششی نهایی | 490MPA |
| حداکثر استحکام کششی نهایی | 620MPA |