| Height | 11.8 m |
|---|---|
| Usage | electrical power tower |
| Minimum yield strength | 345 mpa or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm wall thickness |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Quality Control | ISO 9001:2008 |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Surface treatment | Galvanization Bitumen |
| درجه | قطب راست، قطب کششی، نوبت قطب |
|---|---|
| مناسب برای | توزیع برق |
| ضخامت | 1 تا 30 میلیمتر |
| قدرت | 10 کیلووات ~ 550 کیلووات |
| تهدید زوال | + - 2٪ |
| نام محصول | فولاد سودآور قطب |
|---|---|
| کاربرد | خط ترنلیس |
| طرح | سفارشی |
| سطح درمان | گالوانیزه شیب گالوانیزه |
| استاندارد جوشکاری | AWS D1.1 |
| نام محصول | پایه فولادی |
|---|---|
| کاربرد | انتقال نیرو |
| درمان سطحی | گالوانیزه گرم |
| تورلانس ابعاد | +- 2٪ |
| استاندارد جوشکاری | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electricity transmission |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Standard | ISO |
| Lift time | 50 years |
| Height | 65ft |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300~ 1000 Kg appliced to 50cm from the to pole |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Sections | Three sections |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 11M |
|---|---|
| Design Load in Kg | 300 DaN |
| Minimum yield strength | 345 mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Name | 132 KV transmission poels Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole With Cross Arms |
|---|---|
| Thickness | 3mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO |
| Torlance | +- 2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Load | 1250Dan |
| Thickness | 4mm |
| Dimension torlance | +- 5% |
| Welding standard | AWS D 1.1 |