| Type | polygonal or conicla high voltage Steel Utility Pole for power Equipment |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Grade | Class Three |
|---|---|
| Application | 128kv electric distribution power |
| Pole connection | Welding or joint |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface treatment | Galvanization |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Warranty | 15 years |
| Life time | 50 years |
| نام محصول | فولاد سودآور قطب |
|---|---|
| نرم افزار | انتقال قدرت |
| سطح درمان | گالوانیزاسیون گالوانیزه گرم |
| اندام تناسلی | + - 2٪ |
| استاندارد جوشکاری | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Warranty | 15 years |
| Gavanization standard | ASTM A 123 |
| Name | Steel poles 12.20m pipes Steel Utility Pole for electrical transmission |
|---|---|
| type | Round,Conical |
| length | 5-25m |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Type | Cheapest telecom tower Steel Utility Pole for 120kv overheadline project |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Material Grade | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 70μm |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Design | Customized |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Warranty | 15 years |
| Life time | 50 years |