| Height | 40ft |
|---|---|
| Plant depth | 1.8m or 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Wind speed | 35m/s |
| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Product Name | Electric Galvanized steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Product Name | Medium Voltage Transmission Line Connics Steel Power Pole with Yield strength 450 Mpa |
|---|---|
| Power | 10KV-220KV |
| Material | ASTM A572 Gr65 |
| Surface treatment | Galvanization and Bitumen |
| Glavanization standard | Average not less than 86um |
| شکل | مخروطی، چند هرمی، ستونی، چند ضلعی یا مخروطی |
|---|---|
| استاندارد جوشکاری | AWS D1.1 |
| تحمل | +/-2٪ |
| بار طراحی بر حسب کیلوگرم | 300 ~ 1000 کیلوگرم به 50 سانتی متر از قطب تا قطب اعمال می شود |
| جزئیات بسته بندی | طبق درخواست مشتری |
| نام محصول | تیر برق فولادی |
|---|---|
| درخواست | توزیع قدرت |
| مواد | Gr65 |
| حداقل قدرت تسلیم | 460 mpa |
| حداکثر استحکام کششی نهایی | 620 mpa |
| نام محصول | تیر برق فولادی |
|---|---|
| برنامه | توزیع قدرت |
| مواد | Gr65 |
| حداقل قدرت تسلیم | 460 mpa |
| حداکثر استحکام کششی نهایی | 620 mpa |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Thickness | 3.5mm thickness |
|---|---|
| Plant depth | 2.3m underground |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |