| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Type | galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit for | electricity distribution |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Type | straight pole, tensile pole,turn pole |
|---|---|
| Suit for | electricity distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Length of per section | within 14m once forming without slip joint |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| نوع | قطب لوله ای فولادی |
|---|---|
| درمان سطح | گالوانیزه گرم |
| بار طراحی بر حسب کیلوگرم | 300 تا 1000 کیلوگرم |
| سرعت باد | 160 کیلومتر در ساعت |
| مناسب برای | توزیع برق |
| Product Name | Electric Telescoping Power Pole |
|---|---|
| Application | Transmission Distribution Line |
| Length | Within 14m once forming without slip joint |
| Shape | Octagonal, Polygonal or Tapered round |
| Wind load resistance | 30m/S |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| نام محصول | قطب برق فولادی |
|---|---|
| کاربرد | انتقال قدرت |
| سطح درمان | پوشش پودر HDG |
| استاندارد جوشکاری | AWS D 1.1 |
| استاندارد گالوانیزه | ASTM A 123 |
| نام محصول | قطب برق 11 مگاوات |
|---|---|
| نوع سوار شده | خاکسپاری |
| ارتفاع | 11 م |
| ولتاژ | 10 کیلووات به 400 کیلووات |
| تابع | خط انتقال |