| Height | 6m to 15m |
|---|---|
| Suit for | Airport, seaport, square |
| Torlance of the dimenstion | +-2% |
| Optical assembly of lighting fixture | IP65 |
| Wind speed | 160km/h |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Road lighting |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Dimension torlance | +- 2% |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Welding standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q235 |
| Flange size | 450mm |
| Wall thickness | 3mm |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Length of per section | Within 14m once forming without slip joint |
| Material | Q345 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal , Columniform,polygonal or conical |
| Dimenstion torlance | +- 2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Suit for | electricity distribution |
| نام محصول | قطب لوله فولادی |
|---|---|
| استاندارد جوشکاری | AWSD 1.1 |
| ماده | Q235 |
| اندازه فلنج | 450mm |
| ضخامت دیواره | 3mm |
| نام محصول | تیرهای چراغ خیابان |
|---|---|
| طول هر بخش | در فاصله 14 متری پس از تشکیل بدون اتصال لغزش |
| مواد | Q345 |
| شکل | مخروطی، چند هرمی، ستونی، چند ضلعی یا مخروطی |
| تورلانس ابعاد | +- 2٪ |
| Height | 6m to 15m |
|---|---|
| Minium yield strength | 355mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620mpa |
| Optical assembly of lighting fixture | IP65 |
| Wind speed | 160km/h |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q345 |
| Flange size | 320mm |
| نام | 14m 2500dan 2 قطعه استیل برقی مستقیم دفن ، قطب گالوانیزه قطب |
|---|---|
| طرح | 14m 2500dan |
| ارتفاع | 14 متر |
| ضخامت | 6 میلی متر 8 میلی متر |
| بار طراحی | 2500dan |